Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.hnpu.edu.ua/handle/123456789/3329
Title: Гамильтонова динамика симметричного волчка во внешних аксиально-симметричных полях. Магнитное удержание твердого тела
Other Titles: Гамільтонова динаміка симетричної дзиґи в зовнішніх аксіально-симетричних полях. Магнітне утримання твердого тіла
Hamiltonian dynamics of a symmetric top in external axially symmetric fields. Magnetic confinement of a rigid body.
Authors: Зуб, С. С.
Zub, S.
Keywords: динамические системы
математические модели
симметричный волчок
устойчивость
относительные равновесия
уравнения движения
динамічні системи
математичні моделі
симетричний дзиґа
стійкість
відносні рівноваги
рівняння руху
dynamical systems
mathematical models
symmetrical top
stability
relative equilibria
motion equations
Issue Date: 2018
Publisher: Национальная академия наук Украины, Институт кибернетики им. В. М. Глушкова НАН Украины, Институт космических исследований НАН Украины и ГКА Украины
Citation: Зуб С. С. Гамильтонова динамика симметричного волчка во внешних аксиально-симметричных полях. Магнитное удержание твердого тела / С. С. Зуб // Проблемы управления и информатики. – 2018. – № 4. – С. 11–29.
Abstract: В статье предложен новый подход к исследованию динамической устойчивости магнитных тел во внешних аксиально-симметричных полях. Рассматривается гамильтониан, описывающий широкий класс математических моделей симметричного волчка, который взаимодействует с внешними аксиально-симметричными полями и однородным полем силы тяжести. Метод применен к ряду известных и новых математических моделей. У статті запропоновано новий підхід до дослідження динамічної стійкості магнітних тіл у зовнішніх аксіально-симетричних полях. Розглядається гамільтоніан, який описує широкий клас математичних моделей симетричної дзиґи, яка взаємодіє з зовнішніми аксіально-симетричними полями та однорідним полем сили тяжіння. Метод застосовано до ряду відомих і нових математичних моделей. A new approach of study the dynamical stability of the magnetic bodies in the external axially symmetric magnetic fields is proposed in this article. The hamiltonian for a wide class of mathematical models of interaction a symmetrical top with external axially symmetric fields and homogeneous field of gravity force is considered. The method was applied to some known and new mathematical models.
URI: http://dspace.hnpu.edu.ua/handle/123456789/3329
ISSN: 0572-2691
Appears in Collections:Кафедра математики



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.